دانلود{معماری اسلامی}

معماری اسلامی|50406778|aks|هنر اسلامی,معماری اسلامی,عمران,تحقیق عمران,تحقیق ارزان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان معماری اسلامی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

یکی از بزرگترین جلوه‌های ظهور یک حقیقت هنری در در کالبد مادی بشمار می‌رود. از لحاظ تاریخی معماری اولین هنری بشمار می‌آید که توانست خود را با مفاهیم اسلامی سازگار نموده، از طرف مسلمانان مورد استقبال قرار گیرد. بعنوان یکی از موفق ترین شیوه‌هایمعماریدر تاریخ معماری جهان قابل بازشناسی است. در یک نگاه جامع نگر می‌توان پیوستاری ارزشمند و پویا را در بناهای اسلامی باز شناسی کرد: که موجب شده تمامی آنها در قالبی واحد با عنوان در کنار یکدیگر قرار گیرند


، شیوه‌ای از معماریاست که تحت تأثیر فرهنگ اسلامی بوجود آمده و دارای چند ویژگی است:


معماری جهان اسلام


همان گونه که از نام بر می‌آید این گونه از معماری شامل معماری گستره‌ای از جهانمی‌شود که ما با عنوان جهاناسلام می‌شناسیم. معماری این کشورها تحت تأثیر ایدئولوژی اسلامدر طول زمانی مشخص قرار گرفته و به همین خاطر دارای برخی ویژگی‌های مشترک شدند.


گستره مکانی


در گستره مکانی جهان اسلام شامل:هند، افغانستان، کشورهای آسیای میانهو قفقاز، ایران، عراق، ترکیه، سوریه، فلسطین، مصر، تونس، الجزایر، مراکش (مغرب) رواج داشته‌است.


گستره زمانی


گستره زمانی معماری جهان اسلام را می‌توان از سالهای اولیه ظهور اسلام تا پیش از گستردگی عام معماری مدرن دانست. با این حال نمی‌توان این گسترگی و نقش اثر گذار در معماری را در همه مناطق یکسان دانست. به عنوان نمونه «چنین نقشی در مصر» از سال ۹۲۴ (قمری)به وجود آمد[۲].


تاریخچه


هنر اسلامی تقریباً با روی کارآمدن سلسله «امویان»در سال ۴۱ هـ. ق و انتقال مرکز خلافت امویان از مدینه به دمشق، پدید آمد. با این انتقال، هنر اسلامی ترکیبی از هنر سرزمین‌های همسایه بویژه ایران گردید.


فتح اسلامی ایران در قرن هفتم منجر از معماران اولیه اسلامی به قرض گرفتن و اتخاذ بسیاری از سنت‌ها و روش‌های امپراتوری فارسی افتاده. بنابراین از قرض معماری ایرانی و می‌تواند برخی از آنچه به نام گسترش و تکامل بیشتر از معماری ایرانی.


در ایران و آسیای مرکزی، طاهریان، سامانیان، غزنویان، و غوریان تلاش برای قدرت در قرن دهم، و هنر یک عنصر حیاتی این رقابت بود. شهرهای بزرگ، ساخته شده‌اند، مانند نیشابور و غزنی (افغانستان)، و ساخت و ساز مسجد بزرگ اصفهان (که ادامه خواهد داد، متناسب و شروع می‌شود، بیش از چند قرن) آغاز شد. معماری تدفینی نیز کشت شده است.


حجم 32kb
فرمت word
تعداد صفحات 14


در صورت برخورد به مشکل با ما تماس بگیرید 09362753532
مطالب دیگر:
200012بررسي تونل و تونل سازي و انواع روشها و لوازم مورد نيازبررسي پروژه توليد و فروش گردو و ساختار مالي و ارکان شرکتبررسي برخي جانوران ساده و ويژگيها و ساختمان آنهابررسي جان ديوئي و رويکرد فلسفي و نظريه زيبايي شناسي اوبررسي تئاتر مدرن و تاريخچه و چهره هاي آنبررسي خواب بذر و جوانه زني بذر و شرايط آنبررسي حقوق جزاي اسلامي و اصل منع عقاب بلابيانبررسي موتور جت و موشک و انواع و اجزاي آنهابررسي تئاتر و سينما و تفاوت آنها و بررسي تفاوت تکنيک بازيگري در سينما و تئاتربررسي كلي خانواده نعنا و آويشن (تيموس و آويشن شيرازيبررسي اصول و تاکتيکهاي جنگي نظامي پيامبر اسلاممروري بر قالي‌بافي در استان اصفهانبررسي شهرداري و وظايف و امورمالي آن و بررسي مصالح و انواع و توليد و کابرد هريکمروري بر ترجمه و تفسير و شأن نزول آيات 219، 228 و 230 سوره بقرهبررسي زبان و بيان و تجلي وحدت و كثرت در هنر اسلامي و مروري بر نمادگرايي در هنرمروري بر استفاده از مصالح در محوطه سازي پارک ها و باغات و بررسي چمن و انواع و کاشت و ويژگيهاي آنتحليل شرايط اقليمي توليدات كشاورزيي تقسيم‌بندي زراعي اقليمي كشور و مراحل فيزيولوژيك محصولات مهم و بررسي تغييرات عوامل اقليبررسي ترمز و انواع و اجزا و اساس کار آنتجزيه و تحليل نقاشي مدره آنتن اثر رافائل در كاخ و ايتكانبررسي ترمز‌هاي غير‌اصطكاكي و انواع و مکانيزم آنهاترجمه و تفسير آيه هاي 41 ، 43 و 44 الرحمناهميت آموزشگاه راهنمايي و رانندگي در کشور و بررسي طرح تاسيس آموزشگاه راهنمايي رانندگي و ابزار و هزي